افزایش ۵۰۰ تومانی نرخ مرغ در بازار/قیمت مرغ به ۱۵ هزار تومان رسید

افزایش ۵۰۰ تومانی نرخ مرغ در بازار/قیمت مرغ به ۱۵ هزار تومان رسید

افزایش ۵۰۰ تومانی نرخ مرغ در بازار/قیمت مرغ به ۱۵ هزار تومان رسید

چهار آیین از افزایش ۵۰۰ تومانی نرخ مرغ خبر داد و گفت: قیمت هر کیلو مرغ گرم در خرده فروشی‌ها ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار تومان است.

برومند چهار آیین، عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی از افزایش ۵۰۰ تومانی نرخ مرغ نسبت به اواخر هفته گذشته در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار و ۶۰۰ تا ۹ هزار و ۸۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌های سطح شهر ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار تومان است.
وی ازدیاد تقاضا در فصل تابستان و کمبود عرضه ناشی از کاهش وزن گیری لاشه‌ها را عامل اصلی نوسان قیمت مرغ در بازار اعلام کرد و افزود: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا پیش بینی می‌شود که شیب قیمت با روند کندی در حال افزایش است.
چهار آیین با بیان اینکه نوسان ۷ تا ۸ درصدی قیمت مرغ تا نیمه اول شهریور در بازار ادامه دارد، گفت: با وجودکاهش عرضه مرغ در فصل تابستان ناشی از وزن گیری پایین لاشه ها، پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ زنده حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومان دیگر افزایش یابد.
عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی در واکنش به حواشی افزایش قیمت مرغ در بازار بیان کرد: این در حالی است که مرغ ارزانترین پروتئین در دسترس افراد به شمار می‌رود که انتقادات نادرست به نوسان قیمت مرغ و سخت گیری دستگاه‌های نظارتی تنها موجب شده تولیدکنندگان از فضای تولید خارج شوند چرا که مرغداران در شرایط فعلی، مرغ تولیدی خود را تنها با ۱۰ درصد سود در بازار عرضه می‌کنند.
وی قیمت هر کیلو کنجاله سویا در بازار آزاد را ۳ هزار و ۵۰۰ و ذرت را یک هزار و ۸۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به آنکه بازار آزاد در دست واسطه هاست، از این رو اختلاف قیمت با نرخ مصوب همچنان معنادار است.
چهار آیین ادامه داد: تحویل نهاده با نرخ مصوب از سوی پشتیبانی امور دان به مرغداران نسبت به گذشته تسریع شده است به طوریکه در بازه زمانی حداکثر ۱۰ روز، مرغداران به حواله پشتیبانی امور دام دسترسی دارند.
این مقام مسئول در پایان با بیان اینکه سالانه ۱۷ میلیون تن نهاده دامی وارد کشور می‌شود، اظهار کرد: با وجود تعداد قابل توجه مرغداران گوشتی، تخم گذار، مادر، اجداد و... بهترین راه برای کنترل بازار نهاده‌های دامی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و واردات با نرخ ارز آزاد است چرا که ۲ نرخی بودن ارز منشا اصلی فساد در بازار به شمار می‌رود که مسئولان دولتی همیشه نگران این موضوع هستند.

نوشته شده در 1398-04-22 توسط 0

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر دهید.

کد QR

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد

منو